Pohovorová otázka Tell Me About Yourself

Opakování je matka moudrosti a v případě následující otázky to platí dvojnásob… V tomhle videu můžeme nabrat nějaké užitečné fráze v angličtině a zopakovat si strategii pro zodpovězení otázky typu „Řekněte nám něco o sobě“

Toto video spolu s pár dalšími zaměřenými na naše tématu najdete na tomto kanále.

Nápad slepých CV ve Španělsku

Zatímco my vás nabádáme, abyste do životopisu vkládali fotografie, ve Španělsku chystají pilotní program životopisů bez fotografií a osobních údajů, tzv. slepých životopisů. Prý v rámci boje proti diskriminaci a rozdílům v odměňování podle pohlaví.

(jeden z článků k tématu ve španělštině tady)

Hororová otázka u pohovoru… jaké jsou vaše slabé stránky?

Hororová otázka u pohovoru… jaké jsou vaše slabé stránky? Jak na ni odpovědět? Připravte se na ni!

Konkrétní návod a moc pěkný příklad toho, jak tento typ otázky zvládnout, najdete v tomto videu od Aimee Bateman z FirebrandTalent

Ještě další tip na závěr – vyberte si takovou slabou stránku, která pro vaši práci vlastně vůbec není důležitá.

 

Nechat se zaměstnat nebo raději podnikat?

Nad otázkou, jestli raději podnikat nebo se nechat zaměstnat, se určitě zamýšlela spousta z nás. Ano, oboje zní lákavě a oboje s sebou přináší řadu výhod i nevýhod. Jak si tedy vybrat? 

Nebudu vám namlouvat, že je to lehké rozhodování. Oboje má svoje pro a proti. Pokusím se shrnout ty základní výhody a nevýhody obojího:

BUDU PODNIKAT!

Podnikat sám na sebe je snem mnoha z nás. Často slýchám lidi mluvit o tom, jak je pracovat pro jiné nebaví, jak by místo toto, aby napomáhali splnit sen někomu jinému,  raději pracovali na svém vlastním. ANO, je to nesmírně lákavé, dělat něco, v čem jste dobří… Vydělávat sami na sebe a dělat tak něco, co vás skutečně baví a živit se tím. Je to značka ideál a věřím, že je to snem mnoha lidí.

Celý příspěvek

1000 nejpoužívanějších slovíček… naučíme se díky nim jazyk?

Mezi učebnicemi i online zdroji často natrefíme na seznamy nejpoužívanějších slovíček. Ať už se jedná o tisícovku nebo hned o 3000 či 5000 slov, princip těchto seznamů je vždy stejný. Možná vás napadá, skutečně je to tak snadné? Vzít si seznam 1000 slovíček, naučit se ho a mít vystaráno?

Jak se seznam 1000 slovíček připravuje

Každý pochopitelně může sestavit svůj vlastní seznam slovíček, často se ale používá jedna a tatáž metoda. Existují totiž tzv. korpusy, které mapují používání slovní zásoby napříč zdroji. Pracují s ohromnou databází textů a statisticky vyhodnocují slova obsažená v těchto textech. Výsledkem pak může být právě takový seznam tisícovky nejpoužívanějších slovíček.

Celý příspěvek

Naše kariéra: proč je důležité mít plán?

Dnešní svět je plný možností, nikdy nevíme, kam nás život zanese… To je pravda, ale taky je pravda, že „život přeje připraveným“.

Kariéra nebo třeba pracovní život, je jedno, jak to nazveme. Důležité je, že o tom bude nejspíš většina našeho života. Je do značné míry na nás, jak tuto část života strávíme, kam dojdeme a jak spokojení celkově budeme. Mnozí o práci mluví jako o „jenom práci“, ale ta „jenom práce“ standardně okupuje 8 hodin denně a vyžaduje ještě další náš čas strávený dojížděním, přípravou nebo i přemýšlením nad prací mimo naši pracovní dobu. Stojí tedy za to snažit se o takovou práci nebo kariéru, která nás bude uspokojovat, která nám umožní skutečně žít a život si užívat. A nebo… si to zařídit úplně jinak! V obou připadech ale musíme mít určitý druh plánu.

Celý příspěvek