Bible najobujse aneb všechno o hledání práce

Na této stránce najdete velké množství důležitých informací, které se vám budou při hledání práce bezvadně hodit. Rozhodně vás ale nechce zahltit rádoby moudry :). Chceme spíš ukázat, o čem skutečně hledání práce je a jak fungují výběrová řízení. Nejde nám o líbivou teorii, ale o co nejlepší pochopení situace. To je ta nejlepší příprava! 🙂

Fáze příprav

Ať už hledáme naši první práci nebo se chystáme po spoustě let zkušeností udělat krok vpřed, nějaká příprava musí být. Samozřejmě, lze „střílet od boku“ a prostě rovnou odpovídat na spoustu inzerátů… Můžeme se ale taky lépe připravit a zvýšit pravděpodobnost, že získáme skvělou práci, která nás bude bavit a budeme díky ní růst.

V rámci této fáze potřebujeme zhodnotit situaci. Jednak to, co umíme, a pak i situaci na trhu práce. Potřebujeme vědět, jestli nám něco zásadního chybí, zrovna tak se hodí mít přehled o tom, jaké pracovní pozice jsou pro nás nejvhodnější.

Články:

Akce a jedem!

Po přípravné fázi musí přijít akce. Tedy už aktivní hledání práce. Hned na začátku je příprava základní verze životopisu. Pak už můžeme vyhledávat zajímavé nabídky a odpovídat na ně. Naše odpovědi jsou připravované pro každý inzerát zvlášť tak, povětšinou je naší odpovědí vlastně motivační dopis, ke kterému přiložíme životopis. Oba dokumenty mají co nejlépe reagovat na daný inzerát a mají firmě ukázat, že určitě stojí za to nás pozvat na pohovor.

Články:

+ chystáme články o tom, kde a jak hledat práci!

Nezapomeňte, že v dnešní době internet může pracovat pro nás. To znamená, že využijeme online nástrojů jednak k hledání pracovních nabídek, také ale můžeme udělat spoustu věcí proto, aby si firma sama našla nás. Jak? Třeba s pomocí LinkedInu! Přečíst si o něm můžete tady:

Výběrová řízení

Pokud jsme úspěšně zvládli předchozí kroky, čeká nás účast na výběrových řízeních. A na tu je záhodno se připravit!

Pokud jste ještě nečetli náš ebook o přípravě na výberové řízení, můžete si ho stáhnout tady, zadarmo!

Články:

Výběrové řízení v cizím jazyce

Práci už máme, co dál?

Jakmile získáme práci, často to pro nás zdaleka nekončí. Minimálně se ze začátku musíme naučit spoustu věcí. A možná nás takové větší učení bude čekat průběžně a budeme postupovat na jiné a třeba náročnější pozice.

Jak se dál učit a studovat…

Komentujte, diskutujte